Tur Katılım Sözleşmesi - Keşşaf - Keşfetmek Doğamızda Var!
JM Mountains - шаблон joomla Видео

Keşşaf Tanıtım Filmi

Son Duyurular

Keşşaf Karagöl Yaylası Kampı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonbaharın en güzel zamanını yaşadığımız şu günlerde vahşi doğanın göbeğinde, Sarıçamların altında, Çiğdem çiçeklerinin yanı başında ve harikulade manzarasıyla meşhur Karagöl'ün tam karşısında bir kamptayız.

Doğa yürüyüşü, Tabiat Gözlemi, Doğa Sanatı, Kamp Ateşi... 

Devamını oku...

2. Geleneksel İftar Programı 7 Haziran 2018

Keşşaf ailesi olarak bu yıl 2.sini gerçekleştirdiğimiz geleneksel iftar programımıza 52 kişi katıldı.

Devamını oku...

Keşşaf İnönü Yaylası Ağaç Dikimi Etkinliği 1 Ekim 2017

Keşşaf olarak haftasonu 25 gönüllü arkadaşımız ile İnönü Yaylası’nda 100 adet çam fidanını toprakla buluşturduk.

Devamını oku...

Keşşaf Çardacık Yaylası Ağaç Dikimi Etkinliği 17 Eylül 2017

Keşşaf olarak haftasonu gerçekleştirdiğimiz Karagöl Yaylası Doğa Yürüyüşünde yanımızda taşıdığımız 10 adet çam fidanını Çardacık Yaylası'nda toprak ile buluşturduk.

Devamını oku...

Keşşaf Ramazan İftar Programı

Keşşaf, Keşfetmek Doğamızda Var, Keşşaf Ramazan İftar ProgramıKeşşaf ailesi olarak İzmit Sekapark'ta açık havada, çimenler üzerinde, kendi hazırladığımız birbirinden güzel yiyecekler ile ilk iftarımızı yaptık.

Devamını oku...

1-    KAYIT ŞARTLARI

Tur kaydınızı telefon, fax veya e-mail aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Bu şekilde yapılan ön kayıtlarda rezervasyonun herhangi bir garantisi olmayıp rezervasyon, ödeme yapılınca kesinleşir. 18 yaşından küçükler, velileri aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. Grup adına kayıt yaptıranların, tur koşullarını tüm gruba bildirdiği kabul edilir ve bu konuda KEŞŞAF herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Günübirlik turlarımızda, ödeme, en geç turun kalkacağı günden 2 iş günü önce yapılmalıdır. Yurt içi konaklamalı turlarda ödeme, en geç tur başlangıcından 10 iş günü önce yapılmalıdır. Yurt dışı turlarımızda kayıt esnasında gezi bedelinin %30'u depozit olarak alınır. Kalan bakiye turun başlangıcından 20 iş günü öncesinden ödenmelidir. Taksit durumlarında her turun kendi özel taksit koşulları geçerlidir. Ayrıca, programlarında belirtilen, turlarımız önceden belirlenmiş bankaların kredi kartlarıyla taksitle alınabilir. Turlarımız bu kredi kartlarıyla alındıklarında bu firmaların satış koşulları geçerlidir. 

2- REZERVASYON İPTALİ 

Milli ve dini bayramlar, sömestre, yılbaşı gibi özel tatil dönemlerinde otellere ve ulaşım araçlarına ödenen depozitoların geri alınmaması söz konusu olduğundan, turun iptali durumunda aynı miktarlar yolcuya yansıtılır. Ancak yolcu iptal olan kişinin yerine yolcu temin edebildiğinde isim değişikliğinden kaynaklanabilecek ücret yolcuya yansıtılır ve kalan miktar iade edilir. Günübirlik gezilerde 2 işgünü, Yurt içi gezilerde 10 iş günü, Yurtdışı gezilerde 20 iş günü'ne kadar yapılan iptaller de tur bedeli turun bitiminden 7 işgünü sonra iade edilir. KEŞŞAF dilerse bu bedeli başka bir gezi için kullandırabilir. Yukarıdaki sürelerden sonra olacak iptallerde hiçbir şekilde iade yapılmaz. Grup rezervasyonlarında, grubun içinde iptal eden olsa bile, anlaşılan kişi ve fiyat üzerinden ödeme alınır. KEŞŞAF hiçbir şekilde iptal nedeniyle geri ödeme yapmaz. 

3- TUR İPTALİ

Günübirlik gezilerimiz minimum 15, Yurtiçi gezilerimiz minimum 20 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Katılımın bu sayılara ulaşmaması ayrıca oluşabilecek olağandışı sosyal, ekonomik ve doğal afetler durumunda KEŞŞAF yolcudan onay almaksızın turu iptal etmeye yetkilidir. Ancak KEŞŞAF o tarihlerde kendi portföyündeki başka programlardan birini önermek ve bunda öncelik sağlamakla yükümlüdür. Bu seçeneklerin yolcuya uygun gelmemesi halinde ya ücret iadesi yapılır ya da bir başka tur için saklanır. Yurtdışı turlarda her tur tarzına özel asgari katılımcıya ulaşılamadığı zaman, gidilecek ülkelerde veya ülkemizde oluşabilecek olağandışı sosyal, ekonomik ve doğal afetler durumunda KEŞŞAF yolcudan onay almaksızın turu iptal edebilir, geziyi tur lideri olmadan organize edebilir, oluşabilecek fiyat farklarını doğrudan yolcuya yansıtabilir. Ancak KEŞŞAF o tarihlerde kendi portföyündeki başka programlardan birini önermek ve bunda öncelik sağlamakla yükümlüdür. Bu seçeneklerin yolcuya uygun gelmemesi halinde ya ücret iadesi yapılır ya da bir başka tur için saklanır. 

4- MÜCBİR SEBEPLER VE SORUMLULUK 

Seyahat organizasyonunun KEŞŞAF 'ın elinde olmayan nedenlerle (siyasi koşullar, grev, lokavt, devletler arası ilişkiler, halk hareketleri, terörizm, hava koşulları, doğal afetler, teknik problemler v.s.) tamamlanamaması, yarım kalması veya tur programının farklı içerikte uygulanması durumunda KEŞŞAF'ın herhangi bir yükümlülük ve sorumluluğunun olmadığını yolcu peşinen kabul etmiştir. Bahsi geçen nedenlerle oluşabilecek ek maliyetler yolcuya ait olup KEŞŞAF'tan talep edilmeyecektir. 

5- PROGRAM 

Turun tarzı, gezi programı, ulaşım, konaklama, rehber, sağlık, giyecek, yiyecek, performans, süreler v.s. ile ilgili tüm bilgilerin tur operatöründen alındığı ve onaylandığı kabul edilir. Gezi programında belirtilen ulaşım araçları ve konaklama merkezlerinde yolcuya haber vermek şartıyla değişiklik yapılabilir. Bu değişiklikle ilgili oluşabilecek fiyat farkları talep edilebilir. Grup rezervasyonlarında grup liderinin bilgilendirilmesi diğer katılımcıların da bilgilendirildiği anlamına gelir. KEŞŞAF tur operatörleri, buluşma yeri, saati, rehber, irtibat telefon numarası, araç plakasında oluşabilecek değişiklikleri günübirlik turlarda en geç 1 iş günü öncesi, uzun süreli turlarda en geç 3 işgünü öncesinden yolcuya bildirmek zorundadır. KEŞŞAF veya rehberi, turun akışına bağlı olarak, oluşabilecek olağandışı sosyal, ekonomik ve doğal afetler durumunda tur programında değişiklik yapabilir. 

6- TUR SÜRESİNCE KATILIMCI 

Katılımcı, belirlenen tarih ve saatte belirtilen yerde olmalıdır. Bu zorunluluk yerine getirilmediği taktirde KEŞŞAF 'ın hiçbir sorumluluğu yoktur ve oluşabilecek ek giderlerden katılımcının kendisi sorumludur. Katılımcılar/Grup liderleri tur ile ilgili tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak almalıdır. Grup liderleri bu bilgileri grubuna eksiksiz ve tam olarak aktarmalıdır. Eksik, dolaylı yoldan yanlış alınan bilgiler sonucu katılımcının yaşayabileceği sıkıntıdan KEŞŞAF sorumlu değildir. Turun lideri rehberlerdir. Katılımcı rehberin belirleyeceği kurallara ve rehbere riayet etmek zorundadır. Grup içinde uyumsuz davranışlar göstererek huzursuzluk yaratan, kurallara ve rehbere riayet etmeyip bireysel davranışlar sergileyenler, bu davranışlardan dolayı oluşabilecek tüm zararlardan diğer katılımcılara ve KEŞŞAF'a karşı sorumludurlar. KEŞŞAF'ın bu gibi durumlarda her türlü maddi ve manevi hakkı saklıdır. Alternatif turlarımız (doğa gezileri, kamplı geziler, doğa sporları etkinlikleri) sırasında sağlık ve şehir merkezlerinden uzaklaşma riskleri göze alınmıştır. Bu turlar sırasında yaşanabilecek doğal olumsuzluklarda ve kişisel yetersizliklerde; yapılacak spor, varılacak noktadan çok, insani ve hayati değerler önemsenecektir. Bu gibi durumlarda tüm programın akışı değiştirebilir. Tur sırasında oluşabilecek kaza, hastalık, yaralanma, ölüm gibi durumlardan KEŞŞAF sorumlu tutulamaz. Ayrıca KEŞŞAF'tan hiç bir maddi ve manevi tazminat talep edilemez. 

7- ULAŞIM 

Seyahat süresince kullanılacak seyahat araçları ile ilgili tüm bilgilerin müşteriye verildiği kabul edilir. Gezi programında belirtilen uçak, tren, vapur, otobüs v.b. ulaşım araçlarındaki hareket saatleri, ilgili kuruluşların resmi programlarına göre ayarlanmıştır. Bu saatlerin değişmesinden, hareket saati ve buna bağlı olarak zorunlu yapılan program değişikliklerinden KEŞŞAF sorumlu değildir. Havayolu ile düzenlenen gezilerde, hareket tarihinden önce uçak biletlerine gelebilecek artışlar aynı şekilde yolcuya yansıtılır. Yolcu bu farkı en geç turun hareket tarihinden 3 işgünü önce ödemesi gerekmektedir. Fark kabul edilmediği taktirde -madde-2 Rezervasyon İptalindeki hususlar geçerlidir. Araçlarında meydana gelebilecek teknik problemlerden doğabilecek durumlardan KEŞŞAF sorumlu değildir. 

8- KONAKLAMA 

Tüm gezi programlarımızda otellerde konaklama şekli aksi belirtilmedikçe oda+kahvaltı+akşam yemeği (YP) şeklindedir. Otel isimleri ilan edilen standarda sadık kalmak kaydıyla tur tarihinden 5 gün önce belirlenir. Kesin rezervasyondan önce yolcunun tur sorumlusu tarafından konaklanacak yer hakkında yeterince bilgilendirildiği ve onayının alındığı kabul edilir. Konaklama yerlerinde oluşacak her türlü hasar, zarar veya kayıptan KEŞŞAF sorumlu değildir. Uluslararası seyahat kurallarına bağlı olarak varış saati ne olursa olsun odalara giriş ve yerleşme saati yerel saat ile 15.00'dir. Aynı şekilde odaları terk etme saati ise yerel saate göre 12.00'dir. Tüm yolcularımızın otellerin işleyişi ile ilgili dünya standardı olarak kabul edilen bu kurala uymaları gerekmektedir. Bu arada uygun olma durumuna göre otellerin vereceği özel izinler yolcuların lehine kullanılır. Otellerde yapılacak her türlü ekstra harcamalar,(telefon, içki, yemek, Tv, minibar, v.b.) yolcuya aittir, otelden çıkış sırasında yolcu tarafından ödenir.

9- ÇOCUK İNDİRİMLERİ 

Aksi belirtilmedikçe, 0-05 yaş çocuklar araçta koltuk almadıkları ve anne babayla aynı yatakta konakladıkları sürece ücretsizdir. 06-09 yaş grubu çocuklar anne-baba ile aynı odada konakladıklarında tur çeşidine göre (%5-%20) indirime tabidir. Çocukların bu indirimlerden yararlanabilmeleri için yaşının bir kimlik belgesi ile ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi halde yetişkin ücreti ödemek zorunda kalınır, indirimden yararlanamaz. 

10- BAGAJ 

Uçak ile yapılan gezilerde havayollarının uyguladığı kişi başı valiz taşıma hakkının üzerindeki fazla bagaj ücreti yolcuya ait olup, bu ücret havayolu şirketinin esaslarına göre tespit edilir. Vasıtaların içinde veya konaklama merkezlerinde unutulan eşyalardan KEŞŞAF sorumlu değildir. Yine uçak ile yapılan gezilerde bagajın geç gelmesi ya da kaybolması halinde sorumluluk havayollarında olup KEŞŞAF sorumluluk kabul etmez. Turlarımızda bagaj bir sırt çantası ve bir valizle sınırlandırılmıştır. 

11- GÜMRÜK 

Gerekli formaliteler için yurtdışı giriş ve çıkışlarda yolcularımızın pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliği, KEŞŞAF ile ilişkilendirilemeyeceğinden, doğması muhtemel problem ve bundan dolayı olabilecek gecikme ve iptallerden yolcularımız sorumludur. Türkiye gümrük çıkış ve girişlerinde vergi borcu, askerlik gibi kanuni engellemeler yolcularımızın sorumluluğu dahilindedir. Yurt dışına çıkışlarının mümkün olmadığı bu tür durumlarda tur bedelinin iadesi yapılmaz. Beraberinde seyahat eden kişilerden ise konaklamada doğabilecek farklar talep edilir. Ayrıca gezi sırasında kaybolan / çalınan pasaport için acentemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Ancak buna bağlı olarak ilgili ülkenin büyükelçiliği ile temasa geçerek geçici bir belge temin etmeye çalışılır. 

12- VİZE 

Yurtdışı gezilerimizde vize ile ilgili işlemler, ilgili konsoloslukların şartları uygun olduğu takdirde ve gerekli evrakların yolcu tarafında tamamlanıp zamanında acentemize teslim edilmesi halinde vize ücreti ve servis bedeli karşılığında tarafımızca işleme konur ve takip edilir. Bu durumda konsolosluk tarafından istenilen belgeler ve en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun acentemize tur hareket tarihinden en az 20 işgünü önce teslim edilmesi gerekmektedir. Vize işlemlerinin tarafımızca yürütülmesi vize garantisi anlamına gelmez. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliğinden veya konsolosluk tarafından doğabilecek aksaklıklardan KEŞŞAF sorumlu tutulamaz. Konsolosluk tarafından vize alınamaması durumunda acentemizin yapmış olduğu zorunlu masraflar (iadesiz uçak bileti, ön ödemeler, vize, vize servis ücreti...) yolcudan talep edilir. Gezi hareket tarihine kadar vize ücretlerine gelebilecek herhangi bir artış vize ücretlerine yansıtılır ve ilgili kişiden talep edilir.

13- SİGORTA 

Dalış eğitimlerimiz süresince yapılan sigorta haricinde turlarımızda sigorta yapılmamaktadır. Bizim yolcularımıza tavsiyemiz, gezi tarihlerini kapsayan seyahat ve sağlık sigortası yaptırmalarıdır.

14- DİĞER HUSUSLAR 

a-      Turlara/ organizasyonlara kaydını yaptıran kişi, kendisi ve yanında turlara / organizasyonlara katılacaklar için yukarıda yazılı koşulları peşinen kabul etmiş sayılır. Bu koşulları okumamış olmak bu şartların geçersiz sayılabileceği anlamına gelmez. 

b-      Turlara / organizasyonlara katılan tüm yolcularımız yukarıdaki maddeleri kabul ettiğini belirten "tur rezervasyon formu"nu imzalayarak KEŞŞAF ile sözleşme yapmakla yükümlüdür. 

c-    İş bu 14 maddelik anlaşmadan doğacak ihtilaflarda Türsab Tahkim kurulu ve usulleri yetkilidir.